Економіка

Експорт української агропродукції до ЄС за 10 місяців зріс на 1,3%

Український аграрний експорт у країни ЄС у січні-жовтні 2018 року зріс на 1,3% порівняно з аналогічним періодом 2017 року - до $ 4,7 млрд, повідомляється на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства.

Згідно з повідомленням, за результатами 10 місяців зовнішньоторговельний обіг аграрними і харчовими товарами між Україною та країнами ЄС збільшився на 7,1% - до $ 6,9 млрд.

"Країни ЄС є для України надзвичайно важливими партнерами з точки зору торговельно-економічних відносин у галузі АПК. Динаміка розвитку двосторонньої торгівлі аграрними і харчовими продуктами це підтверджує. Частка ЄС у регіональній структурі українського агроекспорту за 10 місяців 2018 року становить 31,6%", - процитовано в повідомленні слова заступника міністра аграрної політики і продовольства з питань європейської інтеграції Ольги Трофімцевої.

За її словами, найбільшими імпортерами української агропродукції серед країн ЄС за січень-жовтень стали Нідерланди ($ 865,5 тис.), Іспанія ($ 713,6 тис.), Італія ($ 583,7 тис.) І Польща ($ 535,3 тис. ).

"За цей період українські виробники збільшили обсяги експорту низки продуктів на ринках ЄС. Передусім, йдеться про насіння рапсу, м'ясо та харчові субпродукти птиці, пшениці, кукурудзи, овочі, бобові сушені, горіхи, кондитерські вироби з цукру, олії з рапсу або гірчиці , шоколад та інші продукти", - зазначила О.Трофімцева.

Заступник міністра зазначила, що імпорт європейських товарів показав зростання за вказаний період і становив майже $ 2,2 млрд. Україна за 10 місяців найбільшими партіями імпортувала з країн ЄС тютюн і вироби з нього, шоколад і продукти з какао бобів, продукти для годування тварин, м'ясо і субпродукти , алкогольну продукцію, вироби з зерна і хлібних злаків і інші товари.

Як повідомлялося, експорт агропродукції з України за підсумками 10 місяців 2018 року виріс на 1,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року - до $14,8 млрд. Головними торговими партнерами України в області АПК залишаються країни Азії, які посідають перше місце у регіональній структурі експорту, друге - Європейський Союз, третє - країни Африки.

За січень-жовтень 2018 зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу становив $19,2 млрд і збільшився на 5% порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ