Економіка

Корупція, діяльність правоохоронців і судової системи залишаються основним фактором ризику фінсектора

Корупція, діяльність правоохоронних органів і судової системи залишаються основним фактором ризику для фінансового сектора, свідчать результати опитування "Про системні ризики фінансового сектора", проведеного Національним банком України (НБУ) в листопаді 2018 року.

Згідно з документом, іншими факторами ризику є стан співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, політична та соціальна ситуації в країні, стан захисту прав кредиторів та інвесторів, а також шахрайство та кібернетичні загрози.

Більшість учасників ринку вважає поточний стан фінансової системи загалом задовільним, і не очікує його зміни в найближчі півроку, хоча попереднє опитування (в травні 2018 роки) зафіксувало оптимістичніші настрої.

Понад дві третини опитаних оцінюють загальний рівень ризику у фінансовому секторі як середній, ще чверть вважає, що він вищий за середній. Водночас оцінки стійкості фінансового сектора до негативних шоків значно покращилася: 69% опитаних назвали її середньою (52% у травні), а 12% оцінили рівень стійкості як високий (0% у травні).

На думку респондентів, найбільше зростання ризиків, порівняно з попереднім опитуванням, сталося у сфері доступу до фондування (з 23% у травні до 54% в листопаді) і конкуренції на ринку фінансових послуг (з 13% до 38%). Найбільше знизився ризик банкрутства або суттєвих фінансових труднощів фінансових установ (з 26% до 15%), а також загрози зміни вартості активів і погіршення якості застав (з 43 до 31%).

НБУ уточнює, що опитування здійснювалося з 5 до 15 листопада 2018 року. У ньому взяли участь керівники 19 банків, чотирьох страхових і трьох інвестиційних компаній. До вибірки не потрапили підсанкційні фінансові установи.

Огляд показує, як топ-менеджери фінустанов оцінюють стан фінансового сектора за минулі шість місяців та очікування на наступні шість місяців.

Наступне опитування "Про системні ризики фінансового сектора" буде оприлюднено в травні 2019 року.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ