Економіка

Маріупольський морпорт перейшов на чотириденний робочий тиждень через дії Росії в Азовському морі - Омелян

Маріупольський морський торговельний порт перейшов на чотириденний робочий тиждень через постійні зупинки російською стороною українських та іноземних суден в Азовському морі, заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян в ефірі "https://www.radiosvoboda.org/Радіо Свобода".

"Ми бачимо, що вантажопотік у двох морських портах скоротився з часу російських військових дій на сході України з 2014 року майже вдвічі. Маріупольський порт був змушений перейти на чотириденний робочий тиждень. Ми бачимо постійні зупинки українських та іноземних суден в Азовському морі, Керченській протоці, аж до того, що судновласники зазнають збитків через простій суден. Це близько 15-50 тис. доларів на добу", - зазначив міністр.

За його словами, середній час затримки суден досягає понад 30 годин, що завдає збитків не лише Україні, а й європейським платникам податків, оскільки продукція з цих портів йде на ринки Європи.

В.Омелян наголосив, що українські порти вже отримали понад мільярд грн збитків через дії Росії в Азовському морі.

Як повідомлялося, у вересні президент України Петро Порошенко заявив, що розраховує на санкції щодо Росії за перешкоджання українському судноплавству в Азовському морі, якщо Москва не припинить протиправні дії.

Як повідомлялося, 10 липня Мінінфраструктури України повідомило, що спеціальні підрозділи РФ з 29 квітня необґрунтовано та безпідставно збільшили кількість оглядів суден, що прямують в порти України через Керченську протоку, незалежно від прапора судна.

"Загалом у період з 29 квітня до 9 липня 2018 року Російська Федерація затримала для огляду 93 судна. У результаті таких оглядів судна простоюють від кількох годин до кількох днів. Судновласники зазнають невиправдано значних витрат", - цитує прес-служба заступника міністра інфраструктура Юрія Лавренюка.

21 червня 2018 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що одним з інструментів відновлення контролю в Азовському морі є позов до Міжнародного арбітражу в рамках Конвенції ООН з морського права, в рамках якого Київ розраховує отримати компенсацію.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ