Економіка

Прихильник сонячної енергетики Джеймс Вотсон очолить асоціацію Eurogas

Європейська асоціація газових компаній (Eurogas) оголосила про призначення Джеймса Вотсона, гендиректора компанії в сфері сонячної енергетики SolarPower Europe, своїм генеральним секретарем із січня наступного року.

Раніше він читав лекції з екологічного права в Манчестерському університеті та займався проектами в Ефіопії від Європейської комісії. Також він обіймав посаду директора зі зв'язків із громадськістю в PR-компанії Weber Shandwick.

Такий вибір став багато в чому несподіванкою та навряд чи влаштує всі зацікавлені сторони - традиційні виробники природного газу напевно злякаються, що Дж.Вотсон відводитиме надмірно велику роль поновлюваним газам, тоді як прихильники "зелених" технологій в енергетиці можуть обвинуватити його в зраді та переході на сторону ідеологічного противника.

Основним завданням нового генсека Eurogas стане поліпшення образу газової галузі в очах громадськості. Останнім часом імідж галузі постраждав через побоювання з приводу видобутку методом гідророзриву пласта, витоків метану та землетрусів у районах видобутку, а також через значну залежність від поставок російського газу. Крім того, громадськість не до кінця прийняла важливий для газовиків посил про те, що газ є більш "чистим" паливом, ніж вугілля.

Від Дж.Вотсона очікують свіжих ідей і рішень для поліпшення іміджу досить консервативної газової галузі. Зокрема, першочерговими завданнями стануть розвиток технологій щодо комерційного використання відновлюваних газів і з уловлювання діоксиду вуглецю. Крім того, ідеальним рішенням було б поширення думки про те, що газ є ідеальним екологічно чистим паливом, а не перехідним джерелом електроенергії між викопним паливом та енергетичними технологіями майбутнього.

Eurogas було засновано в 1990 році для просування інтересів виробників природного газу в Європі. Штаб-квартира організації розташовується в Брюсселі, її членами є всі найбільші європейські компанії галузі (за винятком британської BP Plc), німецькі генерувальні гіганти RWE та Uniper, французька Engie, Російське газове товариство та "Нафтогаз України", а також менші компанії.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ