Україна зацікавлена в лібералізації повітряного сполучення зі США
Міністерство інфраструктури зацікавлене в лібералізації повітряного сполучення між Україною та США.
Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян на зустрічі з заступником міністра транспорту США з питань політики Дереком Каном, главою Офісу міжнародної авіації Міністерства транспорту США Браяном Гедбергом і заступником керівника Федеральної авіаційної адміністрації Девідом Буркхолдером у рамках робочого візиту до США.
"Ми готові розвивати пасажирські авіаперевезення з країнами світу та зацікавлені у сприянні імплементації угоди між Україною та США про повітряне сполучення. Також, безумовно, ми щиро вітатимемо розширення присутності американських авіакомпаній в Україні", - цитує прес-служба Мінінфраструктури В.Омеляна.
Міністр, крім цього, наголосив, що українська сторона зацікавлена в залученні досвіду США щодо розвитку цифрової інфраструктури. Також він обговорив з американськими колегами політику України у сфері антикорупції.
Як повідомлялося, Мінінфраструктури прогнозує підписання угоди про спільний авіаційний простір (САП) з ЄС навесні 2019 року.
Приєднання України до спільного авіаційного простору з ЄС є важливим кроком для розвитку авіаційної галузі країни. Лібералізація повітряного простору, насамперед, дасть змогу залучити в Україну нові авіакомпанії, а потім посилити конкуренцію на ринку, що зробить авіаційні перевезення значно доступнішими.
Відповідно до Угоди про асоціацію Україна-ЄС, цивільна авіація регулюється окремою угодою – про САП, яку було ініційовано в 2013 році, але ще не підписано. Підписання угоди про САП двічі відкладалося з ініціативи сторони ЄС. Головною причиною затримки є відсутність консенсусу між Іспанією і Великою Британією щодо формулювання про територіальне застосування угоди в частині Гібралтару.
Крім цього, Україна має привести авіаційні правила країни у відповідність до законодавства ЄС в авіагалузі.