НКРЕКП сформувала пакет законодавчих правок для поліпшення роботи комісії і ринків газу та електроенергії
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), визначила перелік пріоритетних законодавчих змін, покликаних підвищити ефективність роботи регулятора, зняти проблемні питання в роботі ринків природного газу та електроенергії.
"Їх можна розділити на дві основні частини: функціонування регулятора і функціонування ринків", - заявила глава НКРЕКП Оксана Кривенко на комітетських слуханнях у Верховній Раді, присвячених першим підсумкам роботи оновленого складу регулятора.
За її словами, на ринку газу пропонується внести зміни до закону "Про державні закупівлі" для забезпечення добового балансування в оптимальному режимі, врегулювати протиріччя в законі "Про житлово-комунальні послуги" та інших законах в частині обслуговування внутрішньобудинкових мереж, вирішити питання функціонування спецрахунків, уточнити розмір штрафних санкцій та інші види санкцій.
О.Кривенко зазначила, що для запуску ринку електроенергії важливо врегулювати питання конкурсних процедур з будівництва генеруючих потужностей, внести уточнення в термінологію, зокрема - "малих побутових споживачів", врегулювати питання договірних відносин між оператором системи розподілу і споживачем і передачі персональних даних для конкурсних процедур і зміни постачальника.
Говорячи про проблеми в роботі самої комісії, її голова запропонувала внести правки до профільного закону "Про НКРЕКП", усунувши протиріччя і неузгодженість з іншими законодавчими актами. Зокрема, вона виступила за скасування норми про обов'язковість публікації рішень регулятора в газеті "Урядовий кур'єр", констатувавши, що газета опублікувала лише 60% рішень.
О.Кривенко додала, що необхідно також встановити чіткі повноваження з регулювання мінімальних стандартів і вимог до якості обслуговування споживачів, щоб НКРЕКП змогла виконувати функцію захисту їх прав.
За її словами, інші правки, спрямовані на уточнення видів санкцій та термінів перевірок ліцензіатів, а також на гарантії бюджетного фінансування регулятора.
"Перераховані зміни дозволять зробити крок до функціональної незалежності регулятора", - зазначила О.Кривенко.