Экономика

Китай заявив, що військовий бюджет США викликає в нього гостре невдоволення

МЗС КНР заявило про різке невдоволення в Пекіні у зв'язку зі згадуванням Китаю в негативному плані в підписаному напередодні президентом США Дональдом Трампом оборонному бюджеті країни на 2019-й фінансовий рік.

"Китайська сторона багаторазово доводила до США свою позицію з цього питання. Ми заявляємо про гостре невдоволення у зв'язку з тим, що, незважаючи на рішучі протести Китаю, в США ухвалено й підписано закон про оборону на 2019 рік із негативним змістом стосовно Китаю", - йдеться в поширеній заяві представника МЗС КНР Лу Кана.

У ньому Китай закликає Сполучені Штати "відмовитися від ідей часів холодної війни", дати правильну оцінку китайсько-американським відносинам, дотримуватися принципу визнання існування одного Китаю, не допускати негативних заяв щодо КНР, "щоб уникнути заподіяння шкоди китайсько-американським відносинам і двосторонньому співробітництву у важливих сферах".

У затвердженому США оборонному бюджеті згадуються китайські компанії ZTE і Huawei Technologies, які, за оцінкою американської сторони, можуть обходити механізм контролю над іноземними інвестиціями в США й отримують доступ до сучасних технологій, які мають подвійне призначення. У зв'язку з цим у бюджеті передбачено посилення контролю з боку американського Комітету з іноземних інвестицій.

Крім того, в бюджеті згадується питання про посилення обороноздатності Тайваню у світлі американської участі в цьому процесі.

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ

ПОСЛЕДНЕЕ