Економіка

Зростання світового ВВП може знизитися на 0,5 п.п. у 2020 р. через торговельні спори та їх наслідки

Дії президента США Дональда Трампа щодо впровадження додаткових мит на експортні товари - від китайської сталі до німецьких автомобілів - можуть стати шоком для ділової довіри, який призведе до скорочення глобального ВВП, свідчить аналіз, проведений Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Експерти МВФ протестували кілька сценаріїв розвитку ситуації в торговельній сфері, зокрема введення нових мит Штатами, відповідні заходи їхніх торговельних партнерів, а також реакцію бізнес-спільноти на зміни.

У разі початку дії всіх оголошених на сьогодні тарифів темпи зростання глобального ВВП у 2020 році будуть на 0,1 процентного пункту (п.п.) нижчі, ніж очікується нині, заявила керівник МВФ Крістін Лагард, коментуючи результати аналізу, оприлюдненого фондом у переддень саміту глав фінансових відомств G20, який відбудеться 21-22 липня в Буенос-Айресі.

У разі, якщо набуття чинності американськими митами й заходи у відповідь підірвуть довіру бізнесу до економіки та спровокують скорочення капіталовкладень компаній, темпи зростання світової економіки можуть бути на 0,5 п.п. нижчими за очікування, тобто обсяг ВВП у 2020 році буде на $430 млрд менший, ніж очікується, зазначила К.Лагард.

"Послідовна ескалація торговельного спору може підірвати багатосторонню структуру СОТ, яка успішно сприяла глобальному зростанню торгівлі з 1995 року, - наголошується в аналітичному огляді, оприлюдненому фондом. - Наслідки будуть плачевними - це зруйнує глобальні ланцюги постачань, різко скоротить шанси на потенційне зниження торговельних бар'єрів, а також зашкодить споживачам, оскільки призведе до зростання вартості імпорту".

"При тому, що всім країнам у кінцевому результаті буде гірше внаслідок торговельного конфлікту, американська економіка особливо вразлива, враховуючи, наскільки значний обсяг торгівлі буде предметом відповідних заходів", - заявила К.Лагард.

Згідно з оцінками МВФ, темпи зростання США вже наступного року можуть бути на 0,8 п.п. гірші за прогноз в разі розвитку ситуації в глобальній торгівлі за найгіршим сценарієм.

Азійські emerging markets будуть другим регіоном після США, по яких найсерйозніше вдарить зростання протекціонізму - темпи зростання ВВП цього регіону в 2020 році можуть бути на 0,7 п.п. нижчі, ніж очікується, вважають у МВФ.

Зниження темпів зростання ВВП Латинської Америки та Японії порівняно з прогнозом може становити 0,6 п.п. у разі реалізації найгіршого з протестованих МВФ сценаріїв, єврозони та решти світу - 0,3 п.п.

Згідно з прогнозом МВФ, оприлюдненим у липневому бюлетені "Перспективи розвитку світової економіки" (World Economic Outlook, WEO), світова економіка зросте на 3,9% і у 2018-му, і у 2019 рр.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ