Економіка

Гройсман: Досягнуто домовленості про тристоронні переговори щодо транзиту газу

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про досягнення домовленостей про проведення тристоронніх (Україна - Євросоюз - РФ) переговорів щодо транзиту газу європейським споживачам.

"Ми домовилися про тристоронні переговори у форматі "ЄС - Україна - Росія" з питань транзиту газу. Позиція України буде відповідальною і твердої", - сказав В.Гройсман на зустрічі з єврокомісаром з енергетики Марошем Шефчовичем у Брюсселі, повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів у п'ятницю.

Глава уряду наголосив, що використання української газотранспортної системи є надійною альтернативою проекту "Північний потік-2", що становить собою частину політичного проекту і загрозу енергетичній безпеці Європи.

"Сторони домовилися узгоджувати позиції із використання ГТС - на взаємовигідних умовах", - наголошується в повідомленні.

Крім того, В.Гройсман і М.Шефчович розглянули питання інтеграції об'єднаної енергетичної системи України з енергосистемою континентальної Європи (ENTSO-E). Прем'єр наголосив, що об'єднання енергосистем може стати хорошим прикладом для інших сфер і галузей співробітництва. За його словами, питання енергетичної співпраці можуть обговорюватися в рамках роботи Координаційної ради з питань реформування енергетичного сектора, створеного при уряді.

Як повідомлялося, раніше М.Шефчович заявив, що прийшов час для чергового раунду тристоронніх переговорів із газопостачання за участю Росії і України.

"Конструктивна і стабільна співпраця між Росією і Україною в галузі енергетики має першорядне значення для Європейського Союзу. У цьому контексті я завжди наполягав на необхідності продовження довгострокового транзиту російського газу через Україну в ЄС надійним і комерційно доцільним способом, тому я звернувся до українських і російських партнерів і запросив їх на тристоронні переговори, які в минулому виявилися ефективними для досягнення відчутних і успішних результатів", - йдеться в заяві М.Шефчовича, поширеній 23 травня.

За його словами, переговори, підтримувані державами-членами ЄС, "мають розпочатися якомога швидше з тим, щоб обговорити важливі для зацікавлених сторін питання газу і визначитися з його транзитом територією України після 2019 року".

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ