Економіка

В Україні обрали найоригінальніший нон-фікшн для підлітків

Спецвідзнаку єдиного в Україні рейтингу дитячої літератури “BARABOOKA” за оригінальний підхід до науково-популярної літератури для підлітків отримала книга “Голосно, тихо, пошепки” творчої майстерні “Аґрафка” від Видавництва Старого Лева.

Саме на цій книзі зупинили свій вибір представники спільного благодійного проекту IT-компанії Lucky Labs та БФ “Я Майбутнє України” – ЛакіБукс, що займається виданням та розповсюдженням україномовної літератури для підлітків у жанрі нон-фікшн у південних та східних регіонах країни.

“В останні роки в Україні з'явилося багато пізнавальних книжок. Але науково-популярної літератури для підлітків в нас майже не було. Благодійний проект ЛакіБукс зробив акцент на виданні та поширенні книжок саме цього жанру і менш ніж за рік встиг чимало зробити. Успіхи проекту помітила БараБука, і саме тому ЛакіБукс довірили відзначити найоригінальнішу науково-популярну книгу 2017-го року”, - зазначає редактор порталу української дитячої книги “БараБука” Ганна Третяк.

“Голосно, тихо, пошепки” – книга про різноманітні звуки, що нас оточують, характер їх виникнення та вплив на повсякденне життя. Та основний зміст в ній доноситься не звуками, і навіть не текстом, а дуже незвичайною та яскравою візуалізацією. Саме за це її відзначили нагородою, каже проджект-менеджер компанії Лакі Лабс Тимур Савчук, що вручав спецвідзнаку ЛакіБукс переможцю під час нагородження, - Ми вдячні Барабуці та всім причетним за можливість долучитися до топ-рейтингу українських книжок для дітей та підлітків”.

Представники ЛакіБукс вирішили не зупинятись на врученні спецвідзнаки і придбали 50 примірників “Голосно, тихо, пошепки” для передачі в дитячі заклади південних регіонів України.

“Разом із першим виданням нашого проекту “Тесла та машина на космічній енергії” книга “Голосно, тихо, пошепки” наступного тижня відправиться у школи-інтернати Одещини, Миколаївщини та Херсонщини”, - каже Тимур Савчук.

У Видавництві Старого Лева, що видало книгу “Голосно, тихо, пошепки”, все ще відмічають дефіцит якісної української літератури у жанрі нон-фікшн для дітлахів та підлітків.

“Питання браку науково-популярної літератури у нашому видавництві було відкрито ще півтора роки тому. Ми намагаємося покращувати ситуацію, бо є попит і цікавість у читачів. Але більшість такої літератури в Україні досі залишається перекладною. Українські автори дуже мало пишуть на таку тематику, - нарікає керівник київського представництва ВСЛ Наталія Білоконь, - В 2016-му році в нас вийшла тільки одна така книга. “Аґрафка” підхопила цю хвилю і ми отримали “Голосно, тихо, пошепки”. Наступного року плануємо вихід книги про зір”.

ЛакіБукс закликає авторів долучатися до розвитку українського нон-фікшену для підлітків і спільними зусиллями розширювати нішу дитячої пізнавальної літератури.

 

Реклама
Реклама

ОСТАННЄ