Інтерфакс-Україна
09:57 13.04.2026

БЕБ вилучило продукцію для вейпінгу на 30 млн грн у мережі магазинів у Києві та області

2 хв читати

Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) України викрили групу осіб, які організували незаконне виробництво та збут рідин для електронних сигарет через розгалужену мережу вейп-шопів на Київщині, повідомляється на офіційному сайті відомства.

Слідством встановлено, що з 2023 року в Києві та Київській області діяла схема реалізації "самозамісів" - рідин, виготовлених поза державним контролем. Товар продавали у фізичних магазинах та через інтернет-ресурси з доставкою по всій Україні.

За даними БЕБ, учасники схеми ухилялися від сплати податків в особливо великих розмірах через механізм дроблення бізнесу, використовуючи підконтрольних ФОП та ТОВ. Отримані кошти легалізували через фінансові операції та спрямовували на придбання рухомого майна.

У межах розслідування проведено понад 70 обшуків у торговельних, виробничих і складських приміщеннях. Детективи вилучили 43,5 тис. ароматизаторів, 30,2 тис. одиниці гліцерину, 36 тис. підсилювачі смаку, 19,8 тис. картридж, майже 3,6 тис. под-систем, а також 27 комплектів обладнання та інгредієнти для виготовлення рідин.

Загальна вартість вилученого майна становить близько 30 млн грн. У відомстві зазначають, що реалізація цієї продукції могла призвести до ухилення від сплати акцизного податку на суму близько 20 млн грн.

У ході операції за сприяння КМДА також демонтовано незаконні МАФ-и, через які здійснювався продаж товару.

В БЕБ додали, що досудове розслідування триває, процесуальне керівництво здійснює Офіс генпрокурора. Підставою для порушення справи стали аналітичні матеріали БЕБ. Відомство також наголошує на ризиках для здоров’я громадян через відсутність контролю якості компонентів у виготовлених кустарним способом рідинах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Наглядова рада "Укрпошти" до завершення конкурсу скоротилася до одного члена

ЄК дозволить Україні продовжити експорт сталі в ЄС, незважаючи на запроваджені обмеження

Оксі Банк збільшить статутний капітал на 35 млн грн шляхом емісії акцій

Потенційний "навіс" попиту на валюту за обмеженими наразі операціями у 2026-2027 рр. сягає $47 млрд - НБУ

Дві третини респондентів вважають що репліки брендів не є контрафактом, 62% мають досвід їх купівлі – опитування

ЄБА пропонує змінити правила ремонту вантажних вагонів та закликає скасувати граничні строки їх служби

Бізнес закликає Мінекономіки та Агенцію ДПП відкрити зміст угод про партнерство в URIF

НКРЕКП рекомендує держустановам та їх електропостачальникам припиняти дію договорів у разі неможливості їх виконання

Потреба України у зовнішньому фінансуванні на 2027р становить $43 млрд — Мінфін

Понад 3200 одиниць енергообладнання надійшло в Україну з початку 2026р, очікується ще понад 2 тис. – Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА