Інтерфакс-Україна
12:05 09.04.2026

Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України у 2026р. до 1,2%

1 хв читати
Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України у 2026р. до 1,2%

Зростання економіки України у 2026 році сповільниться до 1,2% з 1,8% минулого року, а у 2027 році очікується його прискорення до 4%, такий оновлений прогноз опублікував Світовий банк у Економічному огляді Європи та Центральної Азії (ЄЦА).

"Очікується, що зростання в Україні цього року сповільниться до 1,2% через зростання цін на енергоносії, посилення воєнних дій, обмеження робочої сили та фіскальний тиск", – йдеться у документі.

Раніше, у вересні минулого року, Світовий банк погіршив прогноз зростання економіки України на цей рік – з 5,2% до 2%, а на 2027 рік – з 4,5% до 4%.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Оксі Банк збільшить статутний капітал на 35 млн грн шляхом емісії акцій

Потенційний "навіс" попиту на валюту за обмеженими наразі операціями у 2026-2027 рр. сягає $47 млрд - НБУ

Дві третини респондентів вважають що репліки брендів не є контрафактом, 62% мають досвід їх купівлі – опитування

ЄБА пропонує змінити правила ремонту вантажних вагонів та закликає скасувати граничні строки їх служби

Бізнес закликає Мінекономіки та Агенцію ДПП відкрити зміст угод про партнерство в URIF

НКРЕКП рекомендує держустановам та їх електропостачальникам припиняти дію договорів у разі неможливості їх виконання

Потреба України у зовнішньому фінансуванні на 2027р становить $43 млрд — Мінфін

Понад 3200 одиниць енергообладнання надійшло в Україну з початку 2026р, очікується ще понад 2 тис. – Міненерго

IFC може надати EUR42 млн на будівництво вітропарку ОККО на 189 МВт на Волині

ЄК готує пропозиції щодо обмеження закупівель у Китаю критично важливих компонентів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА