Інтерфакс-Україна
10:22 06.04.2026

Викрито злочинну схему в "Укргазвидобуванні", збитки державі сягнули понад 295 млн грн – СБУ

2 хв читати
Викрито злочинну схему в "Укргазвидобуванні", збитки державі сягнули понад 295 млн грн – СБУ

Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генерального прокурора викрили протиправну схему у сфері видобутку природного газу, повідомляє СБУ.

"За результатами комплексних заходів нейтралізовано злочинний механізм в АТ "Укргазвидобування", який завдав державі збитків на понад 295 млн грн", – йдеться в повідомленні відомства в телеграм-каналі в понеділок.

За інформацією СБУ, організаторами оборудки були посадові особи "Укргазвидобування", а також афілійовані з ними підприємці.

"Схема полягала у привласненні коштів, виділених на закупівлі державної компанії. Це відбувалося за рахунок штучного завищення вартості матеріалів, необхідних для видобутку газу", – зазначається в повідомленні.

Встановлено, що підконтрольні фігурантам приватні компанії купували у виробників та офіційних постачальників в Україні хімічні домішки та іншу продукцію за ринковими цінами, а потім продавали їх "Укргазвидобуванню" за цінами, завищеними у два-три рази. Пізніше, уточнюють у відомстві, прибуток від таких махінацій розподілявся між учасниками схеми.

Висновки судово-економічної експертизи підтвердили: такі дії завдали державній компанії збитків на понад 295 млн грн.

Наразі правоохоронці повідомили про підозру керівнику та службовій особі АТ "Укргазвидобування", яка організовувала проведення тендеру із закупівель, за ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Досудове розслідування триває. Вживаються комплексні заходи для притягнення до відповідальності всіх учасників схеми.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Україні від початку року вже відремонтовано понад 4.4 млн кв. м дорожнього покриття– Кулеба

OFAC продовжив дію генеральної ліцензії на продаж, доставку та розвантаження російської нафти до 16 травня

Нафта впала на заявах щодо Близького Сходу, Brent торгується близько $88,8 за барель

НКРЕКП планує повернути прайс-кепи на РДН та ВДР в 15 тис. грн/МВт*год та встановити їх на БР в 17 тис. грн/МВт*год – проєкт постанови

Свириденко обговорила з гендиректором DFC розширення можливостей Американсько-Українського інвестфонду відбудови

Боргова стійкість України – більші доходи, менші витрати, зовнішнє фінансування та реструктуризація – МВФ

Експорт м'яса птиці з України в березні став рекордним від початку 2022р – "Союз птахівників"

Україна підписала Меморандум про відтермінування боргових платежів з Групою кредиторів з G7 та Паризького клубу

Національне дослідження впливу азартних ігор на суспільство стартувало в Україні – Мінцифри

Собівартість виробництва агропродукції в Україні може зрости на 20% – УКАБ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА