Інтерфакс-Україна
14:32 25.03.2026

Рада звільнила власників пошкодженого війною житла від оплати комунальних послуг

1 хв читати
Рада звільнила власників пошкодженого війною житла від оплати комунальних послуг
Фото: https://t.me/dnipropetrovskaODA

Верховна Рада на засіданні у середу підтримала у другому читанні та у цілому законопроєкт №13155, який врегульовує питання нарахування плати за житлово-комунальні послуги (ЖКП) та обліку збитків для об’єктів нерухомості, пошкоджених або знищених внаслідок збройної агресії РФ.

Згідно з прямою трансляцією засідання, рішення підтримали 308 народних депутатів, голосів проти не зафіксовано.

Згідно з пояснювальною запискою, документ передбачає скасування нарахування плати за управління багатоквартирним будинком, якщо він пошкоджений або зруйнований і не може використовуватися за призначенням. Також власники такого житла звільняються від сплати окремих комунальних послуг на весь період, поки об’єкт фактично є непридатним для проживання.

Крім того, закон визначає порядок обліку завданих збитків та врегульовує механізм взаємодії між органами влади, управителями будинків і постачальниками послуг для фіксації пошкоджень і своєчасного припинення нарахувань.

Зазначені норми діятимуть протягом усього періоду воєнного стану та ще один рік після його припинення або скасування.

Прийняття закону покликане усунути випадки необґрунтованого нарахування платежів за зруйновані об’єкти та впорядкувати систему фіксації збитків, що є необхідним для подальшої реалізації програм відновлення та виплати компенсацій громадянам.

Згідно з інформацією на сайті Ради, у першому читанні законопроєкт був прийнятий 13 травня 2025 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Два представники партнерів заблокували кандидатуру Дубовика на главу АРМА, комісія розгляне подальші кроки

Міненерго просить уряд про пільговий газ для генерації у прифронті, запущеної від початку війни, а не з 1 грудня 2025р – Шмигаль

НКЦПФР вирішила обмежити операції торговців з єврооблігаціями України

Машинобудівники ДТЕК за 3 міс. виготовили 3 комбайни і 483 тис. запчастин для шахт

Заступник голови НБУ заперечує наявність конфлікту інтересів при інвестиціях в ОВДП

ДТЗ намагається стягнути по суду з РФ $1,6 млн через руйнування підприємства внаслідок ракетного обстрілу у березні 2025 р.

Поточний операційний дизайн працює добре – заступник голови НБУ

Свириденко: Продовжуємо консультації з депутатами щодо наступних законопроєктів для виконання зобов'язань перед партнерами

Близько чверті 3PL-операторів в Україні мають дефіцит кадрів у сфері складської логістики – PwC

Україна виконала 533 із 806 заходів Матриці реформ – Мінфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА