Інтерфакс-Україна
16:05 11.03.2026

ЄК працює над тим, як адаптувати енергомережу ЄС до відновлюваних джерел, - представниця

2 хв читати
ЄК працює над тим, як адаптувати енергомережу ЄС до відновлюваних джерел, - представниця

Енергомережа ЄС не пристосована повною мірою споживати електроенергію від відновлюваних джерел і потребує модернізації, заявила офіційна представниця Єврокомісії (ЄК) Анна-Кайса Ітконен.

"Єврокомісія інтенсивно працює над енергетичною мережею Європи. Це найбільш взаємопов’язана мережа в світі, але, на жаль, це мережа, якій багато років і яка не повною мірою здатна приймати енергію від відновлюваних джерел. У майбутньому вона має бути вдосконалена", - сказала прессекретарка у середу на брифінгу в Брюсселі, відповідаючи на відповідне запитання.

З цієї причини, за її словами, ЄК організовує консультації високого рівня в енергетичному секторі, "щоб розуміти, які перешкоди, які виклики і як вирішувати ці проблеми".

"Ми, зрозуміло, хочемо збільшити виробництво енергії із відновлюваних джерел у найближчі роки і тому вивчаємо різні можливості фінансування та інвестування для вдосконалення нашої енергетичної інфраструктури", - продовжила представниця ЄК.

Вона зазначила, що, обговорюючи збільшення частки відновлюваних джерел в енергетичному комплексі, потрібно думати про те, як забезпечити споживання мережею "вироблених і наростаючих обсягів".

Ітконен повідомила, що Єврокомісією буде підготовлено пакет пропозицій щодо модернізації електричної інфраструктури, а тим часом ЄК запропонувала план дій щодо електромережі, обговорюються різні можливості інвестування, допомоги з боку Брюсселя.

Прессекретарка вказала на те, що в проекті довгострокового бюджету ЄС можна побачити деякі варіанти такої допомоги, і над цим ведеться робота.

"Не можна вимагати збільшення енергії з відновлюваних джерел, якщо інфраструктура не в змозі її спожити", - повторила Ітконен.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА