Частка електромобілів на ринку нових легкових авто в лютому впала до 3,3% - "Укравтопром"
Частка електромобілів на ринку нових легкових автомобілів в лютому-2026 зменшилася до 3,3% порівняно з лютим-2025, коли вона становила 13,1% у, повідомляє "Укравтопром" в Телеграм-каналі.
Водночас автомобілі з традиційними двигунами (бензинові і дизельні) охопили майже 66% проти 59,2% минулого року.
Зокрема, найпопулярніші бензинові моделі охопили 41,1% ринку, тоді як торік у січні на них припадало 38,7% ринку. Дизельні авто збільшили свою частку до 24,7% з 20,5% у лютому-2025.
На автомобілі з ГБО, як і торік, припало менше 1% продажів нових авто.
За даними "Укравтопрому", лідерські позиції в сегменті бензинових авто посіла Mazda CX5, гібрідів - Toyota RAV-4, дизельних - Toyota LC Prado, електрокарів – BYD Sea Lion 06, авто з ГБО – Hyundai Tucson.
Як повідомлялося, в цілому за 2025 рік за рахунок стрімкого зростання продажів електрокарів в другій половині року електрокари збільшили частку на ринку нових легкових авто до 28,3% із 14,5% у 2024 році, тоді як автомобілі з традиційними двигунами (бензинові і дизельні) охопили лише половину ринку порівняно з понад 65%. Також з 25,6% до 17,4% зменшився сегмент дизельних авто.
При цьому в грудні частка електрокарів досягала 40%.
Нових легкових авто загалом у січні-лютому у країні реалізовано 9,5 тис. – на 4% більше, ніж торік, але в лютому цей ринок скоротився на 10% до лютого-2025 через падіння продажів електромобілів.