Інтерфакс-Україна
10:04 04.03.2026

Українські виробники масла фокусуються на фасованій продукції через низьку маржинальність опту - аналітики

2 хв читати
Українські виробники масла фокусуються на фасованій продукції через низьку маржинальність опту - аналітики

Український ринок вершкового масла наразі перебуває під тиском через значне зростання складських запасів, що змушує окремих операторів активізувати продажі за мінімальними цінами, повідомило галузеве аналітичне агентство "Інфагро".

"Це свідчить про відсутність сформованого глобального тренду — ринок поки що балансує між періодами зростання та зниження", — зазначили аналітики.

За їх інформацією, найвищі цінові пропозиції фіксуються з боку Нової Зеландії, тоді як американський продукт залишається найдешевшим, а європейське масло перебуває в середньому ціновому сегменті. Саме на цей напрям традиційно орієнтуються українські експортери. Попри нещодавнє підвищення цін у Європейському Союзі, вартість українського продукту поки залишається стабільною: трейдери виявляють обережність у закупівлях і говорять на наявність альтернативних пропозицій всередині ЄС.

Частково ситуацію для українських переробників пом’якшує зростання вартості сухого знежиреного молока — суміжного продукту, що дозволяє компенсувати частину втрат від виробництва масла. При цьому експортні ціни суттєво різняться залежно від країни призначення: поставки до ЄС здійснюються за нижчими орієнтирами, тоді як ринки Кавказу демонструють вищу готовність платити.

На внутрішньому ринку виробники дедалі більше зосереджуються на фасованій продукції, де завдяки маркетингу та акційним пропозиціям їм вдається зберігати маржу. Поточні рівні цін на вагове масло залишаються малоприбутковими для основних гравців.

Учасники ринку не виключають, що найближчим часом попит із боку західних трейдерів може активізуватися. Це створить передумови для перегляду закупівельних цін на українське масло. Водночас галузь продовжує відчувати нестачу оборотних коштів, попри зростання обсягів виробництва.

ОСТАННЄ

Голова ДМС Мандзій приступив до виконання обов'язків

"Укрнафта" та "Укргазвидобування" започаткували спільне буріння свердловин – глава "Нафтогазу"

Кулеба в Берліні обговорив відновлення та модернізацію транспортної інфраструктури України, зокрема залізничної

Bolt впровадив систему оцінювання водіїв самокатів для заохочення безпечного кермування

За програмою "єОселя" видано понад 25 тис. пільгових іпотек

Бізнес-спільнота підтримала ліквідацію масштабного нелегального виробництва рідин для вейпінгу

Roshen планує вийти на ринок кондитерських виробів Великої Британії обсягом понад GBP5 млрд

Реновація застарілого житлового фонду потребує окремого законопроєкту – Шуляк

Прибуток агросектору у 2025р. зріс на 21%, до 223 млрд грн на тлі скорочення реальної доданої вартості – KSE

Велика Британія оголосила про найбільший в історії пакет допомоги Україні у вигляді дронів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА