Влада США дала Chevron місяць на вихід із Венесуели
Міністерство фінансів США дало американській енергетичній компанії Chevron Corp. термін до 3 квітня на завершення роботи у Венесуелі.
Як зазначає Bloomberg, компанія отримала на згортання операцій лише 30 днів замість звичайних для таких випадків шести тижнів. Це може бути способом чинити додатковий тиск на лідера країни Ніколаса Мадуро з метою змусити його піти на угоду з президентом США Дональдом Трампом.
Мінфін США наголошує, що ліцензія не дозволяє виплачувати будь-які види податків або роялті уряду Венесуели, будь-які дивіденди держкомпанії Petroleos de Venezuela S.A. (PDVSA) та її дочірнім товариствам. Як і раніше, заборонено продаж нафти або нафтопродуктів, вироблених спільними підприємствами Chevron у Венесуелі, будь-куди, крім США.
Chevron отримала ліцензію на роботу у Венесуелі за адміністрації Джо Байдена, в листопаді 2022 року. Компанія експортує з Венесуели близько 240 тис. барелів нафти на добу, що відповідає приблизно чверті загального нафтового виробництва цієї країни.
Раніше Трамп уже анонсував, що дозвіл Chevron на операції у Венесуелі буде відкликано.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Російський генерал, який наказав підірвати греблю Каховської ГЕС, очолює місію у Венесуелі – Буданов
12:45, 23.11.2025
Американська Chevron вивчає можливість купівлі зарубіжних активів ЛУКОЙЛу
07:09, 18.11.2025
Президент Венесуели попросив військову допомогу в РФ, Китаю та Ірану через активність США у Карибському морі
22:04, 31.10.2025
Міненерго відкликало свого представника Бойка з НР "Укренерго"
16:16, 22.09.2025
Трамп вимагає від влади Венесуели прийняти ув'язнених та пацієнтів психіатричних установ, переправлених до США
21:40, 20.09.2025
ОСТАННЄ
Житлова підтримка людей та відновлення регіонів є пріоритетом програм Мінрозвитку на 2026 рік
10:03, 05.12.2025
АМКУ оштрафував на 2,2 млн компанію американця Піацци за придбання 14 підприємств "Укрлендфармінгу" без дозволу
07:37, 05.12.2025
МВФ взяв до відома пропозицію України щодо реструктуризації ВВП-варантів
19:14, 04.12.2025
Україна має скасувати пільги в реєстрації платника ПДВ та закрити митні лазівки для спожтоварів – prior actions МВФ
18:11, 04.12.2025
МВФ щодо використання активів РФ радить дотримуватися законодавства та не підривати міжнародну валютну систему