Економіка

Компанія "Текстиль-Контакт", що входить до TK Group, очікує за підсумками 2024 р. зростання обігу на 10%

Компанія "Текстиль-Контакт" (ТК), один з основних активів торговельно-виробничої TK Group, у 2024 році очікує зростання обігу на 10% порівняно з 2023 роком.

"Якщо у 2023 році валовий обіг становив близько 1,1 млрд грн, то в поточному році, за рахунок зростання обсягів виробництва, ми очікуємо зростання на 10%", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в компанії.

Насамперед, наголосили в ТК, очікуване зростання зумовлене збільшенням відшитих на трьох швейних фабриках компанії виробів, що компенсує зниження в інших напрямках. При цьому зростання виробництва досягнуто, зокрема, відкриттям нових швейних напрямків.

"Компанія відкрила нові напрями: "Захисний одяг", "Спецодяг", "Уніформа". Додали в асортимент нову лінійку продукції "ТК-Сумка", що в результаті допомогло компенсувати зниження попиту за іншими напрямами", - зазначили в ТК.

Водночас у продажах тканин компанія відзначає певні труднощі, які призводять до падіння їхніх продажів.

"Контрабанда турецьких тканин, повернення світових мереж, таких як H&M і Zara, на ринок України призвели до зниження попиту на тканини з боку українських виробників одягу. Також, як і очікувалося, військові дії вплинули на загальний попит і купівельну спроможність", - прокоментували в компанії.

"Текстиль-Контакт", за її інформацією, у рамках стратегії модернізації виробництва поточного року інвестувала 25 млн грн у придбання нового обладнання.

При цьому, відповідаючи на запитання про енергозабезпечення підприємств, у компанії повідомили, що на 100% забезпечені незалежними джерелами енергії в разі відключень.

"Ми гарантуємо безперебійну роботу виробництва і повністю забезпечені електрикою завдяки наявності резервних джерел живлення: дизельних генераторів і систем безперебійного живлення. Водночас активно шукаємо інвестиції для придбання альтернативних і більш екологічних джерел енергії", - зазначили в ТК.

Коментуючи ще одну проблему в Україні сьогодні - мобілізацію військовозобов'язаних співробітників, у компанії повідомили, що на сьогодні з 645 співробітників 126 є військовозобов'язаними.

"Ситуація ускладнюється тим, що з початку повномасштабного вторгнення вже мобілізовано 31 співробітника. В умовах, коли значна частина наших співробітників-чоловіків військовозобов'язані, для нас дуже важливо отримати можливість бронювання", - наголосили в компанії.

У ТК додали, що незважаючи на те, що левова частка на підприємствах - жінки, складно замінити, наприклад, чоловіків-навантажувачів, а також спеціалістів, які працюють із технікою та обладнанням і потребують не лише спеціальних навичок механіків, а й фізичної витривалості.

У компанії уточнили, що перший статус критичного для економіки підприємства ТК отримали від Мінекономіки, і змогли 29 листопада 2024 року забронювати 50% військовозобов'язаних, а другий - 5 грудня.

"Зараз ми готуємося до наступного кроку - підтвердження статусу критично важливого підприємства для можливості бронювання працівників терміном до 12 місяців. При цьому компанія повністю відповідає новим критеріям, зокрема розміру заробітних плат, яка у наших співробітників не нижча за мінімальну, помножену на коефіцієнт 2,5", - наголосили в ТК.

"Текстиль-Контакт" об'єднує низку швейних підприємств групи ("ТК-Стиль", "ТК-Лубни" і "ТК-Коростень"), а також мережу супермаркетів тканин "ТК-Маркет", інтернет-магазин, центральний склад і офіс.

TK Group заснована 1995 року. Наразі становить собою холдинг, що об'єднує весь спектр послуг текстильної промисловості - від сировини і ниток до готових рішень для клієнтів B2B, B2G, B2C.

Засновником групи є бізнесмен Олександр Соколовський, голова комітету оборонних закупівель легкої промисловості при Федерації роботодавців України, член громадського руху "Маніфест 42".

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ