Економіка

Світовий банк схвалив позику $1,05 млрд на підтримку політики розвитку для України

Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила позику на підтримку політики розвитку для України на $1,05 млрд із використанням коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) у межах Цільового фонду з надання необхідної кредитної підтримки Україні (ADVANCE Ukraine), підтриманого Японією та Великою Британією.

Як ідеться в повідомленні банку в середу ввечері, позику співфінансують завдяки гранту на суму $1 млрд із Фонду фінансового посередництва зі сприяння залученню ресурсів для інвестування в зміцнення України (F.O.R.T.I.S. Ukraine FIF), у який нещодавно США перерахували $20 млрд за рахунок заморожених російських активів.

"Метою позики є підтримка уряду України у впровадженні реформ, які посилять економічний потенціал країни і поліпшать макрофінансову стабільність", - наголошується в релізі.

Зазначається, що в межах цієї ініціативи буде підтримано зусилля, спрямовані на збільшення валового внутрішнього продукту (ВВП) України на душу населення, щоб наблизитися до рівня ЄС і зміцнити економічну самостійність країни.

СБ нагадує, що перша подібна операція в рамках програми була затверджена в березні 2024 року.

Нинішня (друга) операція складається з двох основних компонентів. Перший компонент передбачає підтримку заходів, спрямованих на підвищення потенціалу зростання України, і зосереджується на заходах політики, спрямованих на розширення конкурентних можливостей ринку залізничних перевезень і поліпшення управління в цій сфері. Він також спрямований на вдосконалення участі держави в банківському секторі, сприяння виробництву та використанню відновлювальних джерел енергії, збільшенню кредитних надходжень до сільськогосподарського сектору та покращенню навичок працівників митних органів України.

Другий компонент передбачає підтримку заходів політики, спрямованих на створення сприятливої для економічного зростання макрофінансової політики. Це передбачає заходи, націлені на збільшення надходжень до бюджету, зокрема, шляхом приведення ставок акцизного податку на пальне у відповідність до стандартів ЄС та проведення комплексної оцінки земель сільськогосподарського призначення. Крім того, заходи спрямовані на підвищення рівня прозорості закупівель шляхом оновлення законодавства у сфері закупівель.

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ