Економіка

ОПК України зріс у 10 разів із лютого-2022 і здатний відібрати частку світового ринку у РФ - в.о.спецпредставника США

Оборонна промислова база України зросла більш ніж удесятеро з лютого 2022 року, що зумовлено сьогоднішніми військовими потребами країни, однак після завершення війни Україна матиме дуже конкурентоспроможну оборонно-промислову базу в Європі, заявив в. о. спецпредставника США з питань економічного відновлення України, заступник держсекретаря з питань управління та ресурсів Річард Верма.

"Україна матиме одну з найсучасніших і найконкурентоспроможніших оборонно-промислових баз у Європі, здатну відібрати частку світового ринку в Росії та постачати союзникам боєприпаси й обладнання стандарту НАТО", - сказав він, під час виступу в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) в четвер у Вашингтоні.

Верма зазначив, що США допомогли стимулювати це зростання і тим самим перетворити оборонну промисловість України на сучасний сектор, орієнтований на Захід.

"Ми створили міжвідомчу групу з угод, спільно з Міністерством торгівлі та Міністерством оборони, щоб запустити більше спільного американсько-українського оборонного виробництва на українській землі з американською промисловістю, українськими та іншими партнерами - включно з трьома угодами зі спільного виробництва між американськими й українськими оборонними виробниками боєприпасів малого й середнього калібру, зроблених в Україні та для України, і першою угодою зі спільного виробництва між Україною й американською основною оборонною промисловістю", - зазначив він.

Він додав, що було використано кошти іноземного військового фінансування (FMF) для створення Фонду оборонних підприємств (FMF) України обсягом майже $2 млрд, який наразі є ініціатором додаткових ключових угод зі спільного виробництва оборонної продукції з українськими партнерами.

"Винахідливість у реальному часі "в стилі Ігоря Сікорського", перенесена у 2024 рік", - наголосив Верма. Він зазначив також на великих перспективах майбутніх військових технологій, що розробляються в Україні, та порівнявши українську динамічну інноваційну екосистему, яка стикається з постійною загрозою з боку геополітичного конкурента, з екосистемами Тайваню, Естонії, Південної Кореї та Ізраїлю, всі з яких є глобально конкурентоспроможними.

"Ось чому $100 млн нової американської допомоги в сфері кібербезпеки, про яку я оголосив три тижні тому у Варшаві, є водночас формою безпеки та економічної підтримки", - додав в.о.спецпредставника.

За його даними, технологічний сектор України зберіг 95% своєї потужності і продовжує підтримувати понад 5000 технологічних компаній, у яких працюють майже 300 тис. розробників.

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ