Економіка

"Київтеплоенерго" до 25 жовтня чекає на пропозиції інвестпроєктів зі спорудження когенераційних установок у столиці

Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" ("КТЕ") запропонувало потенційним партнерам надати інвестиційні проєкти на встановлення когенераційних установок і пропозиції з продажу когенераційного обладнання.

"Зацікавлені компанії можуть подавати заявки до 25 жовтня 2024 року на електронну адресу pulov.va@kte.kmda.gov.ua. Фахівці розглянуть кожну пропозицію та нададуть експертну оцінку проєкту", - повідомила компанія в п'ятницю.

Як зазначили в "КТЕ", перші когенераційні установки можуть з'явитися в Києві вже в листопаді-грудні цього року в рамках реалізації Концепції розподіленої когенерації в Києві, розробленої фахівцями підприємства у співпраці з КМДА та ухваленої 16 травня 2024 р. Київрадою.

"Незважаючи на те, що концепцію було ухвалено лише в травні, запуск перших когенераційних установок відбудеться вже в листопаді-грудні цього року. Протягом цієї зими плануємо увімкнути обладнання більш ніж на 60 МВт. Це мінімум, необхідний для проходження опалювального сезону", - заявив директор "Київтеплоенерго" Вячеслав Бінд під час презентації концепції 17 жовтня.

У компанії пояснили, що концепція є комплексним рішенням з оновлення енергосистеми столиці, що ґрунтується на аналізі першочергових потреб Києва і розрахована на поступову модернізацію енергосектору. Воєнні дії стали поштовхом для якнайшвидшої реалізації концепції.

У рамках документа планується створення в столиці незалежних "енергетичних островів". Для цього буде побудовано шість нових ТЕЦ і 11 міні-ТЕЦ на базі районних котелень, що дасть змогу місту бути повністю автономним і самодостатнім. На зазначених енергооб'єктах встановлюватимуться газопоршневі та газотурбінні установки, здатні одночасно виробляти тепло та електроенергію. У результаті місто наростить до 67% генеруючих потужностей, що повністю покриє потребу в електроенергії та теплі. Буде також створено 20-відсотковий резерв потужностей.

Вартість впровадження концепції становить EUR1,2 млрд і за умови стійкого фінансування вона може бути реалізована за 12-15 років.

Як поінформували в "КТЕ", на першому етапі реалізації концепції "Київтеплоенерго" впровадить гарантоване електрозабезпечення власних потреб теплоджерел та об'єктів критичної інфраструктури, що забезпечить сталу роботу котелень у зимовий період. Наразі триває постачання 15 когенераційних установок.

За словами Бінда, компанія розраховує на залучення приватних компаній у реалізацію концепції, а механізм співфінансування може прискорити процес побудови когенерації для столиці.

"Інтеграція проєктів бізнесу та міста дасть змогу врахувати всі потреби столиці та створити в Києві збалансований енергокомплекс", - наголосили в "Київтеплоенерго".

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ