Нацбанку потрібно бути агресивнішим у пошуку талантів та ідей – голова НБУ
Ринок праці в Україні складний, проте Національний банк працює над тим, щоб залишатися конкурентним на ринку, бути привабливим роботодавцем, зберегти та посилити атмосферу провідного макроекономічного аналітичного центру, заявив голова НБУ Андрій Пишний.
"У моєму розумінні Національному банку як інституту завжди потрібно пам'ятати про те, що залучати найкращі кадри з ринку - це отримувати додаткову експертизу та підживлювати свою здатність. Тому... нам потрібно бути навіть агресивнішими у пошуку талантів та ідей, щоб наша команда постійно отримувала приплив нового інтелекту, нових думок, нового розуміння ситуації, певних нових поглядів", – сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
За його словами, він бачить відкритість до цього, зокрема й у членів правління: усі зацікавлені у посиленні команди.
Пишний зазначив, що коли два роки тому прийшов до НБУ на посаду голови, то переконався в наявності там "досить стійкої команди, експертно дуже ґрунтовної".
"У якихось елементах я побачив потребу її оновити і десь посилити. Зараз ця композиція склалася і розвиватиметься... Це живий організм, який повинен сприймати і те, що відбувається на ринку, і зміни в законодавстві, і нові виклики, і постійно вдосконалюватись. Станом на зараз команда НБУ, мені здається, дуже добре розуміє і нинішній стан, і перспективу", – додав голова центробанку.
За його словами, корпоративне управління є абсолютно доречним визначенням для Національного банку, хоча воно має особливості. "Тут є колегіальність, дискусія, глибоке розуміння регламентів, процедур, меж повноважень Ради, меж відповідальності правління та цінності команди", – пояснив Пишний.
Він вважає, що у Нацбанку вдалося побудувати ефективну конструкцію правління.
"Я зараз вважаю її досить оптимальною: ми перерозподілили відповідні вертикалі, сформували їхні команди, але ми завжди відкриті для посилення", – сказав голова НБУ.
Зокрема, додав Пишний, посилено структуру, експертизу, аналітичну функцію наглядової вертикалі "Пруденційний нагляд", було застосовано ризик-орієнтований підхід, інтегрований нагляд, департаменти очолили нові особи.
Він нагадав, що у Нацбанку України два роки тому було створено окремий напрям підтримки санкційної політики.
Розповідаючи про можливі майбутні кадрові зміни, він зазначив, що НБУ є одним із ключових учасників переговорного процесу з європейської інтеграції, і це також фактор, який багато у чому визначатиме дизайн, кадровий запит, зміни в організаційній структурі, систему пріоритетів.