Фото Євгена Малолєтки стало одним із переможців World Press Photo 2026
Знімок українського фотографа Євгена Малолєтки "Російська атака на Київ" стало регіональним переможцем у категорії "Європа" міжнародного конкурсу World Press Photo 2026.
Зазначається, що знімок був зроблений 24 квітня 2025 року, коли Росія здійснила одну із найсмертоносніших атак по Києву з початку повномасштабного вторгнення в Україну, поціливши дронами та ракетами по житловим районам, в результаті чого загинуло 13 осіб і 90 отримали поранення.
На фото – киянка Валерія Синюк, яка сидить біля свого пошкодженого будинку. Вона спала, коли російська ракета зруйнувала будинок навпроти.

"На цьому знімку відображено шок і вразливість жінки, яка пережила трагедію, у Києві, Україна. Глибокі тіні, що контрастують з єдиним джерелом світла, привертають увагу до вражаючих деталей – розгубленого погляду жінки та її чистих, розшнурованих черевиків – які підкреслюють раптовість і людські втрати внаслідок триваючих атак Росії. На п’ятому році цього конфлікту журі відзначило цю роботу як потужне свідчення особистого досвіду, віддавши належну шану майстерності та відданості місцевих українських фотографів", – зазначили в журі World Press Photo 2026.
Зазначається, що Євген Малолєтка з 2009 року він почав працювати штатним фотографом в українських ЗМІ, а згодом перейшов на фріланс, співпрацюючи з Associated Press, Al Jazeera, Der Spiegel та іншими виданнями.
Його робота під час облоги Маріуполя у 2022 році була відзначена міжнародною журналістською премією Knight, премією Visa d’or News Award та премією Prix Bayeux Calvados-Normandie. Він також отримав нагороди в Італії, Німеччині, Норвегії та США.
У 2023 році Малолетка виграв World Press Photo of the Year та дві Пулітцерівські премії за фотографії в номінаціях "Суспільна служба" та "Оперативні новини". У 2024 році Євген Малолетка був одним із творців документального фільму "20 днів у Маріуполі", який отримав одні з найпрестижніших нагород у кіноіндустрії, зокрема "Оскар".