Інтерфакс-Україна
15:08 04.03.2026

У Вінниці відбудеться співоча дія "ЦВІТ. Шевченко" до дня народження Кобзаря

2 хв читати
У Вінниці відбудеться співоча дія "ЦВІТ. Шевченко" до дня народження Кобзаря
Фото: пресслужба

У Вінниці 8 березня в арт-центрі MŌNTAЖ відбудеться мистецький проєкт "ЦВІТ. Шевченко", у якому поезія Тараса Шевченка прозвучить у поєднанні з народною піснею та музикою сучасних українських композиторів. Про це повідомляють організатори події.

"Шевченко зібрав своєю поезією українську мову, що тече у пісні. І найтонше виспівала його поезію - народна пісня. Це взаємне переливання любові - пісня–поезія–пісня, що промовляє наш зв'язок із рідною землею", - зазначила авторка ідеї проєкту, співачка і акторка Наталія Половинка.

Подія відбудеться напередодні дня народження Тараса Шевченка і покликана показати його творчість як живе слово, яке й сьогодні відгукується у культурі та музиці. У проєкті поєднуються поезія Кобзаря, народний спів, сучасна академічна музика та сценічна дія.

У виступі візьмуть участь відомі українські митці: композиторка Богдана Фроляк, лауреатка Національної премії імені Тараса Шевченка, академічний камерний хор Cantus під керівництвом народного артиста України Еміла Сокача, а також співачка та акторка Наталія Половинка, лауреатка Шевченківської премії та заслужена артистка України.

Музичну програму складатимуть композиції на основі поезії Шевченка, а також твори сучасних українських композиторів Богдани Фроляк та Валентина Сильвестрова.

Організаторами події виступили Театральний центр "Слово і голос" зі Львова, арт-центр MŌNTAЖ та громадська організація "ВільнОсвіта".

Захід відбудеться 8 березня о 18:00 в арт-центрі MŌNTAЖ (вул. Грушевського, 56а). Тривалість програми становитиме близько 1 години 20 хвилин без антракту.

Як зазначають організатори, проєкт "ЦВІТ. Шевченко" прагне показати, що творчість Кобзаря не є лише частиною минулого, а продовжує звучати в сучасній культурі та надихати нові покоління українців.

 

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Російські війська пошкодили або цілком зруйнували 1723 пам'ятки культурної спадщини та 2524 об'єкти культурної інфраструктури – Буданов

Оголошено переможців першої Української джазової премії

Бережна: до експертів програми "Тисячовесна" додалися Верлінська, Галімов, Гладушевський, Гельдхоф, Лавренчук, Морозова і Міранков

Квитки в кіно в Києві коштують від 100 до майже 900 грн

Vivat за час існування видав близько 30 млн книжок – гендиректорка

Осіпов: "Тисячовесна" – це важливий проєкт, але це не заміна пітчингам Держкіно

Комітет Ради закликав Київ врахувати позиції експертів щодо ідеї встановлення фонтану на місці пам'ятника Леніну

Держкіно за судовими рішеннями має виплатити колишнім співробітникам близько 7 млн грн

Голова Держкіно Осіпов: Існує недофінансування в 45 млн грн на заходи з популяризації українського кіно

Біденко: новий книжковий бренд для жінок - не перелом ринку, а стратегія великих гравців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА