Першого заступника міністра культури буде призначено в межах місяця - Бережна
Віцепрем’єр-міністерка з гуманітарної політики — міністерка культури України Тетяна Бережна заявляє, що ще шукає заступника міністра, який буде опікуватися питаннями мистецтва, а перший заступник може бути як і новою людиною, так і призначеною з числа існуючих заступників.
"Шукаємо людину, яка очолить надзвичайно важливий напрямок мистецької освіти, театрів і музики, тобто мистецтва загалом. Веду перемовини з кількома людьми, яких вважаю достойними цієї посади", - сказала Бережна в ексклюзивному інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи питання заступників міністра.
Що стосується першого заступника, то за її словам, він може бути як і новою людиною, так і призначеною з числа існуючих заступників міністра.
"У міністра культури має бути пʼять заступників. Зараз до чотирьох діючих буде ще один, а потім з тих п'ятих хтось стане першим. Думаю, що це кадрове рішення буде прийнято в межах місяця", - додала вона.
Бережна нагадала, що наразі у неї заступниками є Іван Вербицький, який займається культурною спадщиною і стратегічними питаннями; Богдана Лаюк - мовною політикою і політикою в сфері книговидавництва; Наталія Мовшович - людина, яка має величезний досвід в сфері кіно і в сфері міжнародних відносин; а також Анастасія Бондар - опікується сферою цифровізації. Також в команді є Надія Потоцька, яка відповідає за комунікації.
"Дійсно пишаюся кожним членом своєї команди, зокрема заступниками. Не просто було будувати таку команду сильних і ціннісних людей", - заявила вона.
Як повідомлялося, 21 жовтня 2025 року Верховна Рада призначила Тетяну Бережну на посаду віцепремʼєр-міністра з гуманітарної політики - міністра культури України, яка до цього займала посаду в.о. міністра культури та стратегічних комунікацій.
3 вересня 2025 року Кабінет міністрів звільнив заступника міністра культури Сергія Бєляєва, 9 вересня - заступника Андрія Наджоса, а 28 листопада першу заступницю Галину Григоренко.