Повідомлено про підозру двом особам за сприяння викраденню експонатів з Херсонського художнього музею
Прокурори Офісу генерального прокурора України повідомили про підозру двом особам за сприяння в масштабному пограбуванні Херсонського обласного художнього музею ім. О. О. Шовкуненка під час тимчасової окупації міста.
"Під час тимчасової окупації Херсона представники так званої "культурної адміністрації" організували масштабне пограбування Херсонського обласного художнього музею ім. О. О. Шовкуненка. За кілька днів із закладу було незаконно вилучено понад 10 223 експонати. Це - старовинні ікони, унікальні колекції та роботи українських і європейських митців", - йдеться у повідомленні у телеграм-каналі правоохоронців.
За даними слідства, викрадення відбувалося з 31 жовтня по 4 листопада 2022 року. Серед вивезених робіт - твори Івана Айвазовського, Олексія Шовкуненка, Августа Байєра, Франса Ферлута, Пітера Лелі, Михайла Андрієнка-Нечитайла та інших.
Встановлено, що фігуранти справи організували доступ до фондів та координували відбір, пакування й транспортування експонатів. Зафіксовано їх подальше переміщення до Центрального музею Тавриди в Сімферополі.
Дії підозрюваних кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групи осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).
Триває встановлення інших причетних. Проводяться процесуальні дії щодо оголошення підозрюваних у розшук.