15:41 26.12.2021

Автор АЛЬОНА ШЕВЦОВА

Чому "несподіваний" наказ Міноборони про облік жінок зовсім не несподіваний

2 хв читати
Чому "несподіваний" наказ Міноборони про облік жінок зовсім не несподіваний

Альона Шевцова, радник командувача Сухопутних військ ЗСУ

Обговорюваний наказ Міністерства оборони України №313 є виконанням Закону України, прийнятого ще в березні. Сам наказ вводить лише список професій, підготовлений Генеральним штабом ЗСУ. Це не керівництво до дії і нікому не потрібно "бігти до військкоматів". Алгоритм конкретних дій наразі тільки готується.

Історія питання: ще навесні цього року, 30 березня, набрали чинності зміни до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу". Зокрема, частина 11 статті 1 в новій редакції Закону визначає, що "жінки, які мають спеціальність та / або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних".

Саме на виконання цього закону Міністерство, Генеральний штаб на своєму рівні створює процедурну базу — яка ще не є остаточною і буде відкалібрована таким чином, щоб вона була повністю раціональною та зручною для людей.

До речі, за зміни до Закону голосували майже всі парламентські сили, тобто не тільки "Слуга народу", але й більшість фракції "Батьківщина", і "Європейської солідарності", і "Голос" частково проголосував, і депутатські групи. Це спільне рішення парламенту — направлене на модернізацію військового обліку в умовах сучасних загроз Україні.

Зараз ведеться робота над тим, щоб у 2022 році причин з'являтися в ТЦК та СП для подачі документів (довідок) стало набагато менше, а необхідна інформація автоматично бралася  з відповідного державного реєстра. Це стосується і жінок, і чоловіків.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЮРІЙ ТАЦІЙ

"Ошляхетнення" міст: благо чи загроза?

ІРИНА НОВІКОВА

Санта сам не впорається: ускладнення логістики у новорічний період

ЮРІЙ ГУСЄВ

У 2021 році Укроборонпром виробив продукції на 24% більше, ніж у 2020 році

ОЛЕКСАНДР КУБРАКОВ

Тестування моряків буде повністю переведено на міжнародну систему

ОЛЕНА ОБУХІВСЬКА

Із важливого і термінового в українській громадській думці

ОЛЬГА ЛОБАЙЧУК

Прозорі умови в договорах і чесна реклама кредитів: як Національний банк захищатиме інтереси споживачів фінансових послуг

АНТОН РОВЕНСЬКИЙ

За чим стежити у 2022 році у світі?

РОМАН КОБЕЦЬ

Економічний паспорт українця: турбота про майбутні покоління чи збільшення дефіциту державного бюджету для теперішніх

ОЛЕНА ШУЛЯК

Свобода чи корупція: як ми знищуємо головного українського "монстра"

ДМИТРО СЕННИЧЕНКО

Оренда на відстані одного кліку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА